Ivan Wernisch
Tiché město

Novou sbírku Ivana Wernische bude obeznámený čtenář právem vnímat jako jedno z básníkových vrcholných děl. Několik desítek formálně různorodých textů, od krátkých, úsečných básní přes celou řadu delších básní v próze až po zdánlivě rozverné finále, v němž tvůrce několika básněmi navazuje na své někdejší autorské alter ego Václava Rozehnala, nezaměnitelný smysl pro humor, groteskní aluze na staré časy, snová obrazivost, tušová lehkost a zenová bravura lyrických obrazů, ale také všeprostupující těžká melancholie a v neposlední řadě četné motivy životní rekapitulace a jemné, leč nepřeslechnutelné tóny loučení… to vše jsou cihly, z nichž je postaveno Wernischovo zcela jedinečné Tiché město.

 

Básně ze sbírky se objevily v ročence Nejlepší české básně 2017.

Ivan Wernisch si výslovně nepřál, aby se jeho verše z knihy Tiché město  v ročence objevily. Hlavní editor svazku Jan Šulc jeho přání nerespektoval, za což se chce nyní Ivanu Wernischovi veřejně omluvit, a protože je Ivan Wernisch naším kmenovým autorem, uveřejňujeme tuto omluvu i na našich webových stránkách.

Jako spolueditora svazku Nejlepší české básně 2017 mne Ivan Wernisch požádal, abych jeho básně do antologie nezařazoval. Slíbil jsem mu to, ale po svém rozhovoru se spoleditorkou, jeho nakladatelem i redaktorem ročenky jsem této jeho prosbě nevyhověl. Byla to moje chyba a Ivanu Wernischovi se za to velice omlouvám.

 

 

 

Odpovědný redaktor / Milan Ohnisko
Obálka a grafická úprava / ilustrace Alfred Kubin, grafická úprava Bedřich Vémola
Rok vydání / 2016
Počet stran / 86
Vazba / brožovaná s přebalem
Formát / 160x230 mm
ISBN 978-80-7227-383-6
Číslo publikace / 143
Doporučená cena / 199 Kč

Koupit online >

Krkoškova 739/19 613 00 Brno
tel./fax / 602 789 496, mobil / 775 216 596
dopisy@druhemesto.cz

© Druhé město, 2024
Tvorbu webu v Brně realizuje společnost Liquid Design, design Bedřich Vémola

Druhé město na Facebooku