Petr Hrbáč
Tancovačka na předměstí

Svět Hrbáčových povídek je nejen podivuhodný, je podivný a taktéž plný podivínů. Chvílemi vypadá, že je opravdu dvojitým odrazem na naší sítnici, jindy se ale obří pyramidy dávných Inků oproti němu jeví pouhými pupínky na praeputiu.
Bojoví pavoučci zde suverénně sídlí v hermeticky uzavřených skříňkách a žádný z velících důstojníků není schopen onu situaci zdůvodnit příslušným zámyslem. Mimoběžný inženýr Šuškal absolvuje pracovní anabázi od prvotní fáze předstírání chlebíčků až po myšlenkový blackout, avšak ani po definitivním vyhazovu netuší, jak se měl vlastně v „práci“ chovat. A proč. Černoštváči vášnivě válčí s Pasošuky. Šlahouny se popínavě pnou po vnitřních lamelách preventivně narozených lidí, nadzemní kbelíky vzkvétají bramborami. Dvojice bitevních vrtulníků si nadává latinsky.Kahuda vynalézavě fouká do piva a pohvizduje si u toho madagaskarskou hymnu. Štopl se ovšem závodů nezúčastnil. Zteleviznělí zoomové osvětlují lojovitými hlavičkami vyprázdněná náměstí, zazimovaní peciválové vzývají barevnou upřímnost své mastnoty. Tancovačka na předměstí snad skončí kolektivním opékáním mrkví a celerů, nakonec ale vše dopadne téměř happy endem.
Tam, kde jiní autoři bývají ploší jako bezlepková placka, Petru Hrbáčovi stačí prostě přepnout z jedné polokoule na druhou. Je dokonce možné, že nad námi tento zvláštní svět i zvítězí, a je docela možné, že to bude dobře. Uvnitř zeměkoule už vzniká nový vesmír, tiše předoucí kosmos hemisfér: Bang!
Norbert Holub

Odpovědný redaktor / Miloš Voráč
Obálka a grafická úprava / Bedřich Vémola
Rok vydání / 2014
Počet stran / 204
Vazba / pevná s přebalem
Formát / 130x190mm
ISBN 978-80-7227-354-6
Číslo publikace / 110
Doporučená cena / 259 Kč

Koupit online >

Krkoškova 739/19 613 00 Brno
tel./fax / 515 549 431, mobil / 775 216 596
dopisy@druhemesto.cz

© Druhé město, 2022
Tvorbu webu v Brně realizuje společnost Liquid Design, design Bedřich Vémola

Druhé město na Facebooku